REALIZARI IN PERIOADA 2008-2012

– REPARAT TRACTOR UNIVERSAL 650 CU NR DE INMATRICULARE NT 04 MMA SI REPUS IN CIRCULATIE
– ACHIZITIONAREA UNUI MICROBUZ PENTRU TRANSPORTUL ELEVILOR DIN SATELE VALEA SEACA SI VALEA ARINI LA SCOALA ;
– COLECTAREA GUNOIULUI MENAJER IN TOATE CELE TREI SATE ;(VALEA SEACA ,VALEA ARINI, BALTATESTI)
– REPARAREA SI AMENAJAREA CAILOR DE ACCES LA EXPLOATATIILE AGRICOLE DIN EXTRAVILAN;
– REPARATII LA SCOALA DIN BALTATESTI SI VALEA SEACA – PRIN IZOLATIE TERMICA ,FINISAJE,SCHIMBAT TAMPLARIE;
– SCHIMBAT INSTALATIILE ELECTRICE LA SCOLILE DIN COMUNA
– MONTAT CENTRALE TERMICE LA SCOLI
– CONSTRUIT MAGAZII DE LEMNE LA CELE DOUA SCOLI;VALEA SEACA SI BALTATESTI ;
– MODERNIZAT ILUMINAT PUBLIC;
– CONSTRUIT SCARA DE ACCES SCOALA – BALTATESTI
– AMENAJAT PARC JOACA COPII ;
– AMENAJAT- BALASTAT – DRUMURI COMUNALE;
– MODERNIZAT DRUM ZAMBRESTI, URSU BOTEZATU;
– CONSTRUIT PLATFORME GUNOI ;
– LUCRARI DE AMENAJARE SI CURATARE PASUNE;
– ACHIZITIONAREA UNUI MINIINCARCATOR FRONTALPENTRU EXECUTAREA LUCRARILOR DIN COMUNA;
– AMENAJAT ADAPATORI DE APA PENTRU ANIMALE SI CAI DE ACCES PE IZLAJURILE COMUNALE;
– CAPTARE , INMAGAZINARE SI DISTRIBUTIR APA MENAJERA PRIHODISTE PRIN REALIZAREA UNOR PUTURI DE CAPTARE SI MONTAT REZERVOR DE 30 MC ;
– AMENAJAT CALE ACCES SI MANA CURENTA – CENTRU -STR.VISINULUI;
– SISTEMATIZARE SI AMENAJARE PARCARE CENTRUL CIVIC ;
– ASFALTAREA A 250 ML DRUM COMUNAL -BURLA
– CAPTARE , INMAGAZINARE SI DISTRIBUTIR APA MENAJERA SATELE VALEA ARINI SI VALEA SEACA PRIN REALIZAREA A TREI PUTURI CAPTARE , MONTARE REZERVOR APA DE 30MC;
– DECOLMATAREA PODURILOR SI INLOCUIREA TUBURILOR ;
– FINALIZAREA CELOR DOUA PODETE , RESPECTIV VAD, SI MARTIN VALEA SEACA SI PODUL DE LA MIHAILA – BALTATESTI PRIN OUG7/2006;
– ACHIZITIONAREA UNUI PLUG PTR. DEZAPEZIREA DRUMURILOR COMUNALE;
– MODERNIZARE ALEI PIETONALE PRIN MONTAJ PAVELE PE O LUNGIME DE 800 ML.
– ARHIVAREA SI SELECTIONAREA TUTUROR DOCUMENTELOR SI DOSARELR DIN CADRUL PRIMARIEI DIN ANUL 1967 PANA IN  ANUL 2009.
– AMENAJAREA PODULUI SI MONTAREA UNUI TUB DE REGULARIZAREA APE IN PUNCTUL „DIACONITA” IN SATUL VALEA ARINI.
– DECOLMATAT SANTURILE DIN PUNCTUL „DIACONITA” PANA IN ZONA AFERENTA PODULUI
– MONTAREA UNUI TUB DE TRAVERSARE SI REGULARIZARE A APEI DE PE DRUMUL DINTRE BISERICA VALEA ARINI SI INTERSECTIA DE LA „PETRICA TIMOFTE”.
– REGULARIZAREA [PARAULUI DE LA VALEA ARINI, ZONA ICHIM VASILE, CRUDU SI CIUDIN
– OPERATIUNEA DE IGIENIZARE SI CURATARE A PASUNELOR DIN ZONA DE MUNTE(SASU, CAPRARIE, VARFU VERDE SI PARAUL ADANC). ACEASTA LUCRARE VA FI EXECUTATA CU FORTE DE MUNCA NUMAI DIN LOCALITATE.
– PREDAREA LA APA SERV  A  TRONSOANELOR DE APA CE ALIMENTEAZA LOCUITORII DE PE STRAZILE: PADUREA MARE, PRIHODISTE, BURLA SI VALEA SEACA.
-REALIZAREA A DOUA PARCURI PRIN AGENTIA DE MEDIU „IMBUNATATIREA CALITATII MEDIULUI PRIN REALIZAREA DE SPATII VERZI IN COMUNA BALTATESTI”
-DEMARAREA LUCRARILOR „MODERNIZARE DRUMURI COMUNALE BURLA SI PRIHODISTE, COMUNA BALTATESTI”
-BALASTARE DRUMURI COMUNALE
-DEMARAREA PROIECTULUI „CENTRU DE INFORMARE TURISTICA IN COMUNA BALTATESTI SI PROXIMITATI, DEZVOLTARE SI MARKETING TURISTIC” PE MASURA 313
-CURATAREA TUTUROR ISLAZURILOR SI AMENAJAREA A DOUA BAZINE DE IMBAIERE OI.
-ILUMINAREA FESTIVA CU OCAZIA SARBATORILOR DE IARNA SI IMBUNATATIREA CALITATII ILUMINATULUI STRADAL.
-CONSTRUIRE SCARA DE ACCES AL SCOLII GENERALE BALTATESTI
-MODERNIZAREA TERENULUI DE SPORT AL SCOLII GENERALE BALTATESTI.
-IMBUNATATIREA NIVELULUI DE TENSIUNE PRIN AMPLASAREA UNUI POST DE TRASFORMARE  PT17  -PUNCT MIHAI HANGANU.
-DECOLMATAREA PARAULUI SARAT-BALTATESTI SI PARAULUI VALEA SEACA.